Любомир Киров: Стоим здраво стъпили на земята

Старши треньорът на Рилски спортист Любомир Киров заяви, че отборът му стои здраво стъпил на земята, след като поведе с 1-0 в полуфиналната си серия в НБЛ със Спартак Плевен. Самоковци спечелиха откриващия мач от серията в Самоков с 95:84, за да излязат с един успех пред своя съперник.

Рилски нанесе първия удар в серията със Спартак

“Започнахме по-нервно. Напрежението беше в нас. Те бяха в по-добър ритъм. Ние имахме по-леки мачове и това допринесе за напрежението, защото ние не успявахме да вкарваме. Те имаха добър процент при стрелбата през първото полувреме, а и защитата ни не беше добра. След това се отпуснахме, събудихме се в защита и това успя да отвори нашето нападение. Изключително доволен съм от победата, но стоим здраво стъпили на земята. Дали от пейката, дали от титулярите, играчите тренират заедно и дават всичко от себе си. Хубаво е, когато имаш хора, които влизат със самочувствие и имаш такава ротация. Резултатите идват, не всеки път се получава, но в това се целим, откакто аз съм треньор и откакто имаме този състав. Да даде резултат, когато е най-важно.

Очаквам отборът на Плевен да излезе и да се хвърли много здраво във втория мач. Ние трябва да отговорим по начина, по който отговорихме днес в третата част. Трябва да го направим и да излезем напред с 2-0, защото в Плевен ще е много трудно”, заяви Киров.

Снимки: Startphoto