Силна Севиля засили Гранада към втория ешелон в Испания

Отборът на Севиля спечели с 3:0 срещу тима на Гранада в среща от 32-рия кръг на испанската Ла Лига. Попаденията отбелязаха Маркос Акуня (11') и Юсеф Ен-Несири (51').

С успеха андалусийци се изкачиха до 12-тото място и при добри резултати в оставащите четири мача до края на сезона биха могли да финишират в горната половина на таблицата. Съперникът от Гранада пък е на предпоследната позиция и през следващата кампания почти сигурно ще се състезава в Ла Лига 2, тъй като се намира на цели 11 пункта от спасителния бряг.

Само десетина минути отнеха на андалусийци да поведат. Разиграване по левия фланг между Окампос и Рамос доведе до центриране в наказателното поле, където Акуня засече топката и откри резултата.

След това гостите потърсиха изравняването и в 37-ата минута Пелистри вкара гол, който беше отменен след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

Севилци се възползваха от пропуснатите възможности на своите съперници и в началото на втората част стигнаха до второ попадение, с което до голяма степен решиха двубоя в своя полза. Играчите на Гранада се пропукаха в средата на терена и домакините бързо напреднаха, като на границата на наказателното поле Окампос непокрит. Той полузи подава, след което плъзна прецизен пас във вътрешността на пеналтерията към Ен-Несири, който нямаше как да сбърка.

От този момент до края гостите окончателно се предадоха и рядко преминаваха дори центъра на терена. Така в десетина минути преди края логично се стигна до трето попадение за андалусийци. Доди Лукебакио завърши рейд с шут от вътрешността на пеналтерията и оформи крайния резултат.

В изтичащите секунди на добавеното време пък Серхио Рамос можеше да направи победата още по-убедителна, но не му стигнаха сантиметри.

Това бе пети пореден мач без загуба за момчетата на Кике Санчес Флорес, докато съперникът от Гранада приключи добрата си серия от три последователния срещи, в които не познаваше вкуса на поражението.