Севиля записа трета поредна победа преди градското дерби

Севиля навлезе в добра форма чак в края на сезона. Отборът на Кике Санчес Флорес надви гостуващия Майорка с 2:1 и записа трета поредна победа в Ла Лига. Това се случва в седмицата, която ще завърши с градското дерби срещу Бетис.

Юсеф Ен-Несири и Исаак Ромеро бяха точни за Севиля, а Абдон Пратс върна един гол в добавеното време. Поражението остави тима от Балеарските острови на 16-о място в класирането, на 5 точки над зоната на изпадащите.

Майорка можеше да поведе в 28-ата минута, но Серхио Рамос изчисти топката пред самата голлиния след удар на Ведад Муричи. До края на полувремето не се случи нищо интересно, а в началото на второто домакините заиграха по-офанзивно и това даде резултат. В 60-ата минута Сусо центрира от десния фланг и Ен-Несири с глава заби топката в мрежата.

В 75-ата минута Ромеро изскочи на добра позиция и стреля, топката рикошира в противников защитник и описа парабола, която не даде шанс на Предраг Райкович да се намеси - 2:0. В последните секунди на мача гостите върнаха едно попадение чрез резервата Абдон Пратс.

С днешния успех Севиля изпревари Лас Палмас и Алавес, като се настани на 12-ото място. Андалусийци имат 37 точки, а тимът на Майорка е с 31 и още не си е осигурил оставане в Ла Лига.

Снимки: Gettyimages