Спортинг докосва титлата след драма на "До Драгао"

Спортинг (Лисабон) направи нова огромна крачка към титлата в Португалия. Отборът на Рубен Аморим се пребори за ценна точка при гостуването си на Порто и води с 5 на преследвача Бенфика, а до края на сезона остават само три кръга. Виктор Гьокереш за пореден път се превърна в герой за "лъвовете". Шведският национал вкара два гола за две минути в края на мача и донесе равенството 2:2 на своя тим.

Резултатът е разочароващ за Порто не само заради допуснатите късни попадения. "Драконите" имат едва една победа в последните си 5 мача в Лига Португал и не можаха да се откъснат пред Брага в спора за третата позиция. В битката за нея участва и приятната изненада на сезона Витория (Гимараеш).

В 7-ата минута Еванилсон даде преднина на Порто след грешка на вратаря на гостите Франко Исраел. Пепе Акино се възползва и изведе на чиста позиция Еванилсон, който спокойно прати топката в мрежата. В края на първото полувреме домакините вкараха и втори гол. Отлична комбинация през центъра матира защитата на Спортинг и Пепе Акино покачи на 2:0. Секунди преди почивката само късметът лиши Порто от трето попадение.

Гостите се активизираха през второто полувреме, но рядко застрашаваха вратата на Диого Коща. Чак в 87-ата минута центриране на Нуно Сантош стигна до Гьокереш и той беше точен с глава. Още в следващата атака голмайсторът на тима от Лисабон получи пас от Маркъс Едуардс и накара публиката на "До Драгао" да замлъкне - 2:2.

Това не беше последният любопитен епизод в дербито. В самия край на редовното време Маркъс Едуардс получи директен червен картон, но и с човек по-малко Спортинг удържа ценното равенство. Двата отбора ще се срещнат отново на 26 май във финала за Купата на Португалия.