Марица запази шансове за оставане във Втора лига

Марица (Пловдив) запази шансове за своето оставане във Втора лига след успех с 4:1 над Струмска слава. След грешка на защитник топката попадна в краката на Веселин Марчев, който не се поколеба и веднага изведе своя колега Станислав Маламов. Останал сам срещу вратаря, опитният футболист прехвърли стража на гостите в 11-ата минута. Четири минути по-късно домакините организираха бърза атака и показаха техника, при която Стефан Попов с петичка чукна топката към Георги Трифонов, а той продължи към Марчев. Последният напредна, шутира силно и след рикошет в крак на защитник топката стана неспасяема за вратаря. В 36-ата минута удар на Марчев разтресе гредата.

В края на полувремето Станислав Маламов беше фаулиран грубо в наказателното поле и Марица получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Георги Трифонов, който опъна мрежата със силен удар. През втората част гостите от Радомир върнаха едно попадение чрез Георги Янев, а крайният резултат беше оформен от Веселин Марчев с шут от далечна дистанция.