Септември удари Марица с гол от приказките, под краката на "пиратите" пари все повече

Септември (София) спечели с 2:0 гостуването си на Марица (Пловдив) в среща от XXVIII кръг на Втора лига. Дефанзивният халф на гостите Виктор Очаи намери мрежата с техничен удар в 51-ата минута. Скоро след това Борислав Маринов изригна с прекрасен гол, който не се вижда всеки ден. В оставащите минути двата отбора си размениха по една греда и така трите точки отпътуваха за столицата. Септември отново се изравни със Спартак (Варна) на върха в класирането, докато "пиратите" остават закотвени в червената зона.

Първото полувреме предложи сравнително слаб футбол, като положенията пред двете врати бяха твърде малко и създадени на бавна скорост. В средата на полувремето попадение на Мартин Тошев беше отменено. Юношата на ЦСКА беше изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата, но страничният съдия маркира засада. Малко по-късно Жан Пиер Да Силва пробва да застраши мрежата на Илия Николов, но ударът беше блокиран и стражът на "пиратите" улови топката.

В последните минути на първата част Йордан Йорданов от Септември (София) шутира опасно към далечния ъгъл, но Илия Николов реагира отлично и съумя да избие топката с една ръка. В 48-ата минута Георги Трифонов пропиля първата голова възможност пред рамката на Димитър Шейтанов - Станислав Маламов центрира отляво и нападателят стреля с глава, но над целта.

В 51-ата минута Септември (София) поведе в резултата. Центриране отляво принуди бранителите в жълто-синьо да изчистват топката, тя попадна у краката на Виктор Очаи, който с техничен удар наказа вратаря на Марица - 1:0 за гостуващия състав.

В 57-ата минута отборът на Иван Гешев удвои преднината си. Борислав Маринов се пребори за топката след централната линия, напредна малко и препарира стража на "пиратите" с великолепен прехвърлящ изстрел - 2:0 за Септември (София).

В 76-ата Свилен Щерев плонжира пред вратата на софиянци, но изстрелът му с глава се спря в страничната греда. Буквално секунди по-късно Борислав Маринов се размина с втори шедьовър. 19-годишният нападател на Септември беше изведен сам на скорост срещу вратаря, копна технично топката в стил "Карел Поборски", но намери гредата. Така последният съдийски сигнал дойде при 2:0 за Септември (София).

Марица (Пловдив) 0:2 Септември (София)

0:1 Виктор Очаи (51)
0:2 Борислав Маринов (57)

Стартовите състави:

Марица (Пловдив): 86. Николов, 5. Аврамов, 23. Саломон, 4. Ташолов, 15. Димитров, 29. Ангелов, 13. Танчев, 21. Маламов, 10. Марчев, 18. Трифонов, 28. Щерев.

Септември (София): 21. Шейтанов, 7. Стоянов, 4. Арсов, 15. Динков, 18. Корай, 6. Очаи, 13. Йорданов, 10. Рамадан, 9. Тошев, 24. Маринов, 14. Да Силва.

Снимки: Startphoto