Дамите на Етър сразиха "медицинските сестри" за юбилея - тупалка като на Наим беляза празника

Дамският отбор на Етър победи с 2:1 отборът на Медик (Конин) в демонстративен мач, с който беше даден старт на празника на "болярите" за стогодишнината на великотърновския клуб.

Двубоят на стадион "Ивайло" започна с попадение за полякините. Наталия Окон се възползва от грешка в защитата и прати топката в мрежата - 1:0 за Медик.

В 17-ата минута Теодора Димитрова овладя топката в наказателното поле на "медицинските сестри" и потърси далечния ъгъл на вратата. Патриция Упинска обаче реагира много добре и успя да избие с една ръка - пропуск на "болярките".

В началото на второто полувреме "болярките" изравниха от дузпа чрез своя капитан, която прати топката в долния десен ъгъл за 1:1. Нарушението за 11-метровия наказателен удар беше извършено срещу Теодора Димитрова.

В 55-ата минута вратарката на полския тим Патриция Упинска допусна забележително попадение от далечно разстояние - удар от пряк свободен удар, фронтално срещу вратата, изненада полякинята и топката се спря зад гърба ѝ.

Етър 2:1 Медик (Конин)

Стартовите състави:

Етър: 81. Доминика Гонтар, 9. Тереза Попова, 16. Магдалена Димова, 6. Анджелина Динева, 7. Василена Василева, 17. Теодора Димитрова, 10. Теодора Сомова, 30. Зорница Коева, 19. Лора Василева, 33. Недрер Захотруг, 21. Румяна Страхилова.

Медик: 1. Патриция Упинска, 2. Наталия Окон, 5. Виктория Поповска, 6. Паула Вавржиняк, 7. София Доминиковска, 9. Лена Сворска, 11. Амелия Пазик, 14. Дария Лепска, 15. Анна Почомжик, 19. София Лиезла, 20. Вероника Жиповжица.