Едисон Йорданов с едно полувреме при равен на Вестерло

Българинът Едисон Йорданов изигра едно полувреме при равенството 1:1 на клубния си Вестерло срещу тима на Льовен в среща от 35-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига. С точката отборът от окръг Тьорнхаут продължава да е последен във втората плейофна група, чийто победител ще се бори за участие в третия по сила турнир на УЕФА - Лига на конференциите.

Йорданов започна двубоя на пейката, като се появи на полувремето, когато замени 22-годишния американец Браян Рейнолдс.

Иначе отборът на 30-годишния български халф трябва да съжалява, че не победи, тъй като поведе в резултата след 24 минути игра, когато Равил Тагир се разписа. През второто полувреме обаче гостите изравниха чрез Матио Мертенс в 77-ата минута, което означаваше, че съперниците трябва да поделят точките.

Това е третият сезон на Едисон Йорданов в настоящия му клуб, като през настоящата капания той взе участие в 17 мача и вкара 1 гол.