Ювентус страда на "Олимпико", но успя да се добере до финала за Купата на Италия

Ювентус е първият финалист в турнира за Купата на Италия! Торинци се добраха до мача за трофея, макар да загубиха реванша срещу Лацио с 1:2. Те обаче бяха спечелили първата среща с 2:0 и така с общ резултат 3:2 продължават напред. Гостите на "Олимпико" доста страдаха и имаха и доза късмет, за да постигнат целта си. "Орлите" поведоха с два гола на Валентин Кастейянос в 12-ата и 49-ата минута и така изравниха общия резултат от двата мача. В 83-тата минута обаче "бианконерите" стигнаха до толкова ценното попадение, дело на резервата Аркадиуш Милик, който с него прати отбора си на финала.

Игор Тудор бе избрал да започне мача с Валентин Кастейянос като изнесен нападател и Фелипе Андерсон и Луис Алберто зад гърба му. Двойката опорни полузащитници пък бяха Матео Гендузи и Данило Каталди, а на крилата оперираха Адам Марушич и Елсейд Хисай.

Масимилиано Алегри пък заложи на Федерико Киеза и Душан Влахович в атака. В халфовата линия действаха Мануел Локатели, Адриен Рабио и Уестън Маккени, а в ролята на халф-бекове бяха Филип Костич и Андреа Камбиазо.

Първата по-опасна атака бе за гостите. В 8-ата минута Камбиазо отправи изстрел по земя, който профуча доста близо до вратата, но в аут. В ситуацията обаче остана и съмнение за игра с ръка на футболиста.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Лацио обаче откри резултата с първата си възможност в мача. В 12-ата минута при центриране от корнер Кастейянос надскочи Алекс Сандро и заби кълбото в мрежата за 1:0.

Ювентус можеше бързо да се върне в мача. В 23-тата минута Федерико Киеза получи в близост до аутлинията и веднага центрира във вратарското поле, където Душан Влахович стреля, но ударът му бе спасен от вратаря на съперника.

Гостите имаха нов добър шанс в 32-рата минута, когато след центриране от корнер Бремер отправи изстрел с глава, но над вратата.

В 44-тата минута обаче Лацио пропусна златна възможност да удвои преднината си. Кастеянос се възползва от грешка на Данило и излезе очи в очи Матия Перин, но не успя да преодолее вратаря на торинци.

Второто полувреме започна брилянтно за домакините. В 49-ата минута Кастейянос се измъкна зад защитата на съперника и този път хладнокръвно реализира за 2:0, изравнявайки по този начин общия резултат от двата мача.

Юве пропусна много добра възможност да върне един гол в 55-ата минута, когато Маккени успя да достигне една дълга топка и да я подаде успоредно на голлинията, но Влахович бе изпреварен от защитник в последния момент и не успя да вкара в опразнената врата.

Сърбинът имаше нов шанс минута по-късно, когато отправи доста опасен шут, но топката премина встрани от целта.

В 63-тата минута Адам Марушич стреля в очертанията на вратата, но не затрудни особено Матия Перин, пращайки кълбото право в ръцете му.

Последва период, в който "старата госпожа" имаше инициативата, но атаките на гостите завършваха без да се стигне до някаква по-сериозна опасност.

За сметка на това в 78-ата минута Луис Алберто отправи доста коварен далечен удар, но Перин внимаваше и спаси.

В 83-тата минута натискът на Юве все пак даде резултат. Едно центриране в наказателното поле стигна до Тимъти Уеа, който прати остро топката във вратарското поле, където Аркадиуш Милик бе заел добра позиция и успя да засече кълбото в мрежата за 2:1.

Играчите на Лацио изглеждаха съкрушени от това развитие на нещата и така и не успяха да организират някакъв по-масиран натиск в заключителните минути. В крайна сметка "бианконерите" ликуваха и вече чакат да научат името на съперника си на финала, който ще бъде определен утре, след изиграването на реванша между Аталанта и Фиорентина. "Виолетовите" имат преднина от 1:0.