Късни голове върнаха Фиорентина към победите в Серия “А”

Отборът на Фиорентина записа успех с 2:0 при визитата си на Салернитана от 33-тия кръг на Серия "А". По този начин “виолетовите” прекъснаха негативната си поредица от пет шампионатни мача без победа. Освен това те спечелиха свое гостуване в италианския елит за първи път от началото на тази година насам.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Съставът на Винченцо Италиано доминираше през целия мач, но пропусна редица голови положения. Затова играчите на “Ла Виола” трябваше да чакат до заключителните минути, за да отбележат своите попадения. В 80-ата минута резервата Кристиан Куаме се разписа с глава след центриране на Лука Раниери. Другият гол дойде в последните секунди на двубоя, когато при контраатака на гостите Гийермо Очоа отрази шут на Роландо Мандрагора, но топката се върна при халфа, а той я подаде на Жонатан Иконе, който със своя удар я прати в мрежата.

Така Фиорентина се изкачи на деветото място в класирането с актив от 47 точки, а Салернитана остана на дъното с едва 15 пункта и може да изпадне в Серия "Б" още следващата седмица.

Снимки: Imago