Лече разгроми Сасуоло за историческа победа

Отборът на Лече записа категоричен успех с 3:0 при гостуването си на Сасуоло в ранния двубой от неделната програма на 33-тия кръг в Серия "А". По този начин “джалоросите” записаха историческа първа победа срещу този опонент в италианския елит, след като имаха две равенства и три загуби в предишните си пет срещи с “неровердите” в първенството.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Мачът започна чудесно за гостите, които бързо поведоха с два гола. В 11-ата минута Валентен Гендрей се разписа с глава при центриране от пряк свободен удар. Само четири минути по-късно Патрик Доргу удвои аванса на тима след асистенция на Антонино Гало. До почивката последва натиск на домакините, който обаче се оказа безрезултатен. Така се стигна до 61-вата минута, когато Никола Кръстович изведе Роберто Пиколи, който прокара топката между краката на Андреа Консили за крайното 3:0 в полза на състава на Лука Готи.

Така Лече се затвърди на 13-ата позиция в класирането с актив от 35 точки. Сасуоло пък остана на предпоследното 19-о място с 26 пункта или на два от спасителната 17-а позиция.

Снимки: Imago