Стефан Велков направи дузпа, а отборът му пропусна "златен" шанс

Вейле остана на предпоследното място в датското първенство, след като загуби с 1:2 гостуването си на другия новак в Суперлиген - Хвидовре. Стефан Велков започна като титуляр за Вейле, но беше заменен в 56-ата минута. В средата на първата част реферът отсъди спорна дузпа за домакините за нарушение на българския защитник, но Лирим Чамили пропусна от бялата точка.

Попаденията за Хвидовре отбеляза Тобиас Томсен в 20-ата и 84-ата минути. За гостите се разписа звездата на тима Герман Онугха в добавеното време.

За Хвидовре това беше първа победа на собствен терен през сезона. Тимът обаче е твърдо на дъното в класирането с едва 15 точки и нищожни шансове да се спаси от изпадане.

Вейле не се възползва от идеалната възможност да се изкачи над чертата. Отборът на Велков и бившия защитник на ЦСКА - София Раул Албентоса има 23 точки, а пред него са Одензе с 26 и Лингби с 25.