Арсенал не впечатли, но се върна на върха

Арсенал се върна на пътя на победите и на върха във Висшата лига. Лондончани спечелиха с 2:0 гостуването си на Уулвърхамптън. Леандро Тросар откри резултата в края на първото полувреме, а в добавеното време на втората част Мартин Йодегор се разписа.

Отборът на Микел Артета доминираше през целия мач срещу "вълците", които бяха без доста основни играчи поради контузии. В играта на "артилеристите" обаче липсваше увереност след загубата от Астън Вила и отпадането от Шампионската лига. Въпреки това те си свършиха работата и имат една точка преднина пред Манчестър Сити, който имаше мач за ФА Къп, и три точки пред Ливърпул, който играе утре.

Арсенал стартира активно и стигна до удар още преди да е изминала първата минута. Кай Хавертц стреля, но без да затрудни Жозе Са. Лондончани продължиха да имат предимство и да стигат до вратата на съперника, но сякаш след двете поредни загуби в играта им нямаше предишната увереност. Жезус стреля неточни при следващата възможност.

Деклан Райс също пробва късмета си, но не бе достатъчно точен, а малко по-късно и Йодегор не успя да намери целта. В 20-ата минута Райс стреля от границата на наказателното поле и този път не беше толкова далече, но топката мина покрай вратата. Домакините, осакатени от множество контузии, имаха проблеми и рядко успяваха да организират атаки, но показваха борбеност.

След половин час игра обаче "вълците" можеха да поведат. Пробив на Жоао Гомеш отдясно завърши с удар, който Рая отклони в гредата. Неумението на Арсенал да завърши успешно атаките си, въпреки предимството си, сякаш вдъхна увереност на домакините и те постепенно започнаха да поглеждат към вратата на съперника. Груба грешка на Салиба не бе наказана, защото Уго Буено стреля много неточно.

Импулсът в играта на "артилеристите" изчезна и изглеждаше, че първото полувреме ще завърши без голове, но с известна доза късмет тимът на Микел Артета поведе. В 45-ата минута Жезус запази топката в наказателното поле и успя да я насочи към Тросар, а той откри резултата. Белгиецът не уцели добре топката, но ударът се получи неспасаяем за вратаря.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено. Арсенал имаше преимущество, но не се възползваше от това, не създаваше сериозни положения и запазваше надеждите на домакините. Удар на Хавертц отиде право в ръцете на Са, а малко по-късно Уайт стреля неточно. Уулвс бе концентриран основно върху защитата и много рядко успяваше да организира атака. "Вълците" на два пъти успяха да стигнат до вратата на съперника, но без да затруднят Рая.

В добавеното време на второто полувреме Арсенал успя да създаде повече положения, отколкото през цялата втора част. Първо след прекрасен индивидуален пробив Сака стреля над вратата. Секунди по-късно той намери Райс, чийто удар бе спасен от Са. Влезлият като разерва Габриел Мартинели също пропусна добра възможност. Все пак до гол се стигна и той бе дело на Йодегор. Той получи топката от Хавертц. Опитът му за подаване бе блокиран, но при добавката капитанът на гостите изненада вратаря с удар от малък ъгъл.

УУЛВЪРХАМПТЪН - АРСЕНАЛ 0:2
0:1 - Тросар (45)
0:2 - Йодегор (90+5)