Левски се върна на победния път и се намести в топ 4, а Берое ще се бори за оцеляване

Левски стигна до важен успех с 1:0 над Берое в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига. “Сините” заслужено стигнаха до победата, след като бяха по-активният тим на терена и търсеха повече победата. Така столичани най-сетне прекъснаха негативната си серия от три поредни загуби и грабнаха три точки. Единственото попадение в срещата вкара Асими Фадига, който бе точен в 76-ата минута. Малко след това пък Берое остана с човек по-малко след червения картон на Лучано Скуадроне, което сякаш подпечата победата на домакините.

С този успех “сините” се изкачват до четвъртото място и ще се надяват утре Локомотив (Пд) да загуби от ЦСКА 1948. Старозагорци от своя страна ще трябва да се борят за оцеляването си, след като остават на 11-ата позиция и ще играят в плейофа за изпадане.

Първото напрежение пред една от двете врати дойде в 4-ата минута при атака на “сините”. Евертон Бала центрира по земя, а там бранител на Берое не успя да изчисти добре. Топката стигна до Карлос Охене, който стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Последваха минути, в които не се случи нищо интересно. Гостите се бяха прибрали дълбоко в своята половина и се защитаваха добре, а домакините се опитваха да организират атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно.

30 Левски 1:0 Берое

В 28-ата минута дойде и най-чистата ситуация в срещата. Тогава Патрик Мислович беше натиснат от Карлос Лагара и халфът не Левски изгуби топката. Вини Трибуле я отне в наказателното поле, с две докосвания си я нагласи и стреля опасно по диагонала, но ударът му излезе в аут.

Няколко секунди по-късно домакините отговориха с атака, след която Евертон Бала се озова сам срещу вратаря и шутира от малък ъгъл, но за негово нещастие кълбото се отклони в гредата. След това то стигна до Джавад Ел Джемили, който стреля, а топката се отклони от ръката на Франко Рамос. Бранителят обаче я бе прибрал до тялото си и до дузпа не се стигна, въпреки претенциите на Левски.

До края на полувремето гол така и не падна. В 43-ата минута Рикардиньо бе изведен по прекрасен начин, но бразилецът не успя да си овладее добре топката и Артур Мота улови. Така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Второто полувреме започна с прекрасна възможност за “сините”. Марин Петков центрира отдясно и намери Рикардиньо, който стреля опасно с глава. Топката обаче излезе в аут. В 53-ата минута Петков също пробва късмета си с глава, но не застраши вратата на Берое.

Появиха се фенове в сектор "Б" за мача с Берое

В 59-ата минута Артур Мота трябва да показва рефлекси след хубав шут на Петков отдясно. В следващата ситуация Джемили стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Последваха спокойни минути, в които "сините" бяха по-активни, но не се създаде нищо интересно. В 75-ата минута влезлият като резерва Фабио Лима проби отдясно, смени рязко посоката и стреля по диагонал. Ударът му мина обаче мина покрай гредата.

Само 60 секунди по-късно обаче Левски откри. При една от атаките Цунами подаде на Фадига, бранител на Берое се опита да изчисти от краката на полузащитника, но безуспешно и той отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, който се оплете в мрежата зад Артур Мота - 1:0.

В 80-ата минута бърза атака на домакините позволи на Рикардиньо да пробие отляво и да пусне успоредно подаване към Фабио Лима, който бе непокрит на далечната греда. Крилото на “сините” обаче стреля доста слабо и прати топката високо над напречната греда. Играта не бе подновена веднага, защото от ВАР прегледаха ситуация, в която Скуадроне удря в лицето Асен Чандъров при атаката на Левски. Волен Чинков отиде сам да погледне на екрана край тъчлинията и прецени да даде директен червен картон на бранителя на “заралии”.

До края на двубоя “сините” продължаваха да владеят повече топката, но без да създават нещо опасно. В продължението на мача Фадига можеше да вкара втори гол, но ударът му премина над напречната греда. Така Левски се поздрави с успеха.

ЛЕВСКИ 1:0 БЕРОЕ

1:0 Асими Фадига (76)

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович, 88. Марин Петков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 9. Рикардиньо.

Берое: 1. Артур Мота, 7. Федерико Санети, 10. Джани Политино, 5. Лучиано Скуадроне, 4. Франко Минго, 6. Джорди Говеа, 11. Уерик Каетано, 18. Хуан Саломони, 19. Карлос Лагара, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара.

Снимки: Борислав Цветанов