Интер сгреши, пропусна шанс за рекорд, но победа над Милан ще донесе титлата

Лидерът Интер записа изненадващо 2:2 срещу Каляри на свой стадион в мач от 32-рия кръг на Серия “А”. Това обаче не е проблем за тима на Симоне Индзаги, защото той може да триумфира с титлата още в следващия си двубой, който е срещу градския съперник Милан на 22 април. Ако “нерадзурите” спечелят в дербито, те официално ще са шампиони.

Ако пък тази вечер Интер беше надвил Каляри, то и равенство щеше да бъде достатъчно срещу “червено-черните” им съграждани. Лошата новина за бъдещия първенец е, че той няма да успее да изравни или подобри рекорда за най-много спечелени точки през кампанията в Калчото - 102, който се държи от Ювентус от сезон 2013/14 с Антонио Конте за треньор. До края има още само шест кръга, което означава, че Интер може да натрупа най-много 101 пункта.

Домакините повеждаха на два пъти, но футболистите на Клаудио Раниери успяха и в двата случая да изравнят. В последните секунди Каляри дори се размина с победно попадение. При гола за 2:2 пък останаха съмнения за игра с ръка, но главният съдия не гледа повторение на ВАР. Маркюс Тюрам беше точен за 1:0 още в 12-тата минута. В 64-тата Каляри изравни чрез Елдор Шомуродов. В 74-тата минута Хакан Чалханоолу реализира втори гол за "нерадзурите" от наказателен удар, но последва ново изравняване - чрез Николас Виола в 83-тата.

Точката е ценна за Каляри, който е застрашен от изпадане.

Капитанът Лаутаро Мартинес и Бенжамен Павар бяха наказани за Интер. Вместо тях започнаха Алексис Санчес и Ян Бисек. Елдор Шомуродов водеше атаката на гостите от Сардиния.

Още в началните минути Николо Барела и Федерико Димарко стреляха опасно към вратата на Скуфет.

Голът на закъсня и стана факт след 12 минути игра. Тогава Дармиан изведе Алексис Санчес на ръба на засадата, след което той подаде към Тюрам, който с лекота засече в мрежата за 1:0.

Гостите създадоха положение чак в 26-ата минута, но Шомуродов стреля слабо.

Две минути по-късно Барела атрактивно насочи топката във вратата на Каляри с глава, но голът не беше признат заради засада.

След почивката нещата не се промениха, като Интер беше с класа над противника и продължаваше да атакува. Само за около четвърт час футболистите на Индзаги отправиха четири опасни удара.

И точно в този период Каляри успя да изравни от нищото. В 64-тата минута, точно след излизането на Мхитарян, последва атака за гостите, завършена от Шомуродов за 1:1

Интер пропусна бързо да си върне аванс, след като в 67-ата Алексис засече с глава подаване на Димарко, но топката излезе в аут.

При едно от следващите центрирания в наказателното поле на Каляри Фратези засече, след което топката срещна лявата ръка на Джери Мина. Реферът посочи бялата точка, а Чалханоолу не сгреши - 2:1 за Интер в 74-тата минута.

Тимът на Кладио Раниери обаче намери начин да изравни пак. В 84-ата точен беше Виола след подаване на Лападула. От повторенията останаха съмнения, че Лападула е играл с ръка при овладяването на топката, но съдиите не реагираха.

В последните секунди Лападула пропусна да смълчи окончателно "Сан Сиро", след като Зомер спаси удара му с глава.