Везенков не игра при чутовна издънка на Сакраменто, "кралете" пропиляха двуцифрен аванс!

Най-добрият спортист на България - Александър Везенков, не игра при загубата на клубния си Сакраменто Кингс от Финикс Сънс със 107:108 (27:22 27:23 31:33 22:30) в предпоследния мач на отбора от редовния сезон на НБА.

"Кралете" играха само за собствената си чест, тъй като след предходната си загуба от Ню Орлиънс Пеликанс се сринаха до деветото място в Западната конференция и окончателно загубиха шансовете си да се класират в топ 6 след края на редовния сезон.

Везенков и Сакраменто загубиха и последния си шанс за топ 6 след поражение от Ню Орлиънс

За "слънцата" пък все още има някаква надежда да изместят "пеликаните" от шестото място, което означава, че победата срещу калифорнийци днес бе от голямо значение.

Майк Браун не изневери на обичайните заподозрени от стартовата си петица и стартира с Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис, Кион Елис и Ди'Аарън Фокс.

От другата страна на паркета старши треньорът на "слънцата" Франк Вогъл реши да започне с Грейсън Алън, Кевин Дюрант, Юсуф Нуркич, Брадли БийлД и Девин Букър.

Гостите от Финикс стартираха стръвно в преследване на целта си да попаднат в топ 6 след края на мачовете тази нощ и отбелязаха първите три коша, като в началните минути поддържаха в своя полза дистанция в диапазона между три и пет точки. Това обаче се промени в средата на откриващата четвърт, като "кралете" не само че догониха съперника си, но и осъществиха пълен обрат, а до края до успяха да дръпнат отвъд минималната преднина и спечелиха частта с 27:22.

Втората четвърт не започна по най-добрия начин за домакините и "слънцата" след успешна поредица от четири последователни коша отново излязоха напред в резултата. Това обаче бе последният слънчев миг за гостите в този етап от двубоя и силни включвания на Домантас Сабонис поведоха "кралете" към серия от 12:2, а след това Кийгън Мъри спомогна за три поредни коша в полза на домакините, които се поздравиха с успех и през новата част, която успяха да затворят с 54:45 в своя полза.

Началото на второто полувреме беше равностойно, като съперниците започнаха да се надлъгват в опит домакините да се откъснат на още по-сериозна дистанция, а гостите да осъществят обрат. В крайна сметка "кралете" демонстрираха повече воля и след серия от четири поредни коша дръпнаха с 16 точки. След това Финикс успяха да се върнат и с натиск в края на третата четвърт намалиха изоставането си на 78:85.

"Кралете" решиха, че са спечелили мача и играха безобразно в последната четвърт, като в самото ѝ начало допуснаха Финикс да направят серия от четири поредни коша, които доведоха резултата до равенство 91:91. След това домакините за кратко си върнаха водачеството и първи минаха границата от 100 точки. Тогава обаче последва нов срив при Сакраменто и техните съпреници направиха заключителен щурм от 9:2 и спечелиха мача със 108:107.

За домакините най-ефективен бе Домантас Сабонис, който завърши вечерта с поредния си "дабъл-дабъл", който оформи с 25 точки и 12 борби. Добра резултатност показаха и Кийгън Мъри и Ди'Аарън Фокс, които вкараха по 23 точки.

Очаквано голямата звезда на Финикс Сънс Кевин Дюрант бе най-резултатен, както за своите, така и сред всчики играчи на паркета, отбелязвайки 28 точки. За "слънцата" границата от 20 точки минаха още гардовете Девин Букър (21), Брадли Бийл (20), като последният бе много близо и до "дабъл-дабъл", но се размина на косъм от постижението, тъй като завърши мача с 9 борби.