Волф не смята, че доминацията на Верстапен прави Формула 1 скучна

Ръководителят на отбора на Мерцедес Тото Волф не е съгласен с мнението, че доминацията на Макс Верстапен прави Формула 1 скучна.

Пилотът на Ред Бул се радва на огромни успехи през последните години и е много вероятно през този сезон той да спечели четвъртата си поредна световна титла. В първите четири старта за годината той има четири полпозишъна и три победи. Единственото състезание, което нидерландецът не успя да спечели, беше това в Австралия, в което той отпадна рано-рано заради технически проблеми в неговата кола.

Верстапен не срещна особени затруднения и триумфира в Япония

През 2023 година Верстапен записа 19 победи в 22 старта, а година по-рано той триумфира в 15 от проведените 22 състезания. Практически погледнато той има успеваемост от 82% от въвеждането на новите правила в началото на сезон 2022, но дори и това според Волф не прави спорта скучен.

Къде Ред Бул може да има проблеми? Отговаря Верстапен

„Аз не бих го казал по този начин, защото тези, които са напред са заслужили победители, а и видяхме, че Ферари са много по-близо до него в част от състезанията. Мисля, че ние можем да сме по-близо до Ферари, отколкото демонстрирахме в Япония. Все още е вълнуващо.

„Не знам как ви се стори на вас състезанието, аз гледам само нашите коли и не виждам цялостната картинка. Но аз смятам, че понякога разликите между второто и осмото място за много малки. В този смисъл винаги ще има екшън, а ние трябва да се представяме по-добре, за да притиснем лидерите“, обясни Волф.

Снимки: Gettyimages