Силвия Радойска: Момичетата очакваха да спечелят мача доста лесно

Селекционерът на женския ни национален отбор Силвия Радойска сподели мнението си след драматичната загуба с 2:3 от Армения в квалификациите за Евро 2025. "Лъвиците" наваксаха изоставане от 0:2, но в добавеното време на срещата се пречупиха и допуснаха поражение.

Радойска призна, че нейните момичета са очаквали да спечелят мача доста лесно и се е получило подценяване, което изигра лоша шега на родните националки.

Късна драма в "Овча купел"! Армения шокира България по пътя към Евро 2025

"Допуснахме много груби грешки, хванаха ни на контраатака - така ни отбелязаха и трите гола. Владеехме инициативата през първото полувреме, но имахме липса на добро последно подаване. Ударите във вратата - компонент, в който не се справяхме добре и в мача с Казахстан. Опитахме да променим някои неща в тези два дни. Видя се, че доминирахме и като игра през първото полувреме. За съжаление не успяхме да отбележим гол и това внесе напрежение в момичетата, които очакваха да спечелят мача доста лесно. Не смятам, че арменките са класен отбор, но ни надиграха на контраатака. Най-неприятно е, че загубихме точки, които ни трябваха.

28 България 2:3 Армения

Определено имаше подценяване от страна на нашия отбор. Добре бяхме анализирали отбора на Армения, но влязохме високомерно в мача и това ни изигра лоша шега.

Със сигурност ще направим промени от гледна точка на играта ни в защита, защото днес мислихме само за атаката. Затова допуснахме много леки грешки в защита, които ни костваха голове. Успеваемостта на отбора на Армения беше 100%. Имаха три опасни контраатаки и трите завършиха с гол. Единственото позитивно е, че въпреки всичко, успяхме да се върнем в мача с тези два гола, които отбелязахме. Трябва да помислим за това какво да коригираме относно настройката преди мача", заяви Радойска.

Снимки: Борислав Цветанов