Костов: Аз реших за Андонов! Започваме да влизаме в напрежението, това ми е основното притеснение

Наставникът на Левски Николай Костов даде оценката си за играта на "сините" след поражението от ЦСКА - София с 0:2.

"Това, което очаквахме от ЦСКА, играта им, беше точно такава. Базирана е на много дълги подавания, единоборства, втора топка - отговорихме на това много добре, мисля. Две са основните причини за загубата - в предни позиции не създавахме необходимото напрежение у противника и губехме бързо топките при наши атаки, втората причина е нелепият гол, който получихме. Нямам усещане за някакво пренавиване, играчите бяха достатъчно концентрирани и отговорихме на играта, която очаквахме.

ЦСКА-София нокаутира Левски пред над 30 000

Нямахме необходимата скорост в атака, липсваха остриетата ни - Фабио Лима и Марин Петков. Решението за Иван Андонов е мое. Сигурно са изморени играчите, след като са бягали 90 минути, няма как да не са изморени. Причината е 90-минутното бягане, борба, втората топка. За бъдещето какво да се хванем, трябва да сме благодарни на това, което все още имаме - добри играчи, млади, които могат да променят нещата в нашия отбор. Надяваме се на това нещо.

Гонзо: Ако така продължава, ще има смъртен случай

За това трябва да сме благодарни, не трябва да се правят някакви сериозни отрицателни изводи след този мач, въпреки че знам какво е в душите на абсолютни всички мои играчи. Видях в очите им как преживяха веднага след мача тази загуба. Въпрос на време е, може би, и добре че имаме достатъчно време, в което да се отърсим.

"Страст" в сектор "Б" по време на дербито с ЦСКА - София

Знам какво да очаквам отсега нататък, започваме да влизаме в напрежението, това ми е основното притеснение, затова не исках днес да губим мача, тъй като сега ще се появят критики към нашия отбор. Няма как да кажа на играчите си да не четат и да не влизат по сайтове, това е част също от играта, няма непобедими.

Ел Маестро: Левски имаше късмет, че резултатът е само 2:0

Моментното състояние на отбора видимо е под нашите възможности, които можем да покажем в такива дербита. В тази седмица ще се подготвим за мача с Черно море, знаем какво ни очаква там, това е един от най-добрите домакини, ако и най-добрият, не съм запознат точно със статистиката. На феновете ще кажа, че изключително много съжалявам, даже поемам цялата отговорност", каза Николай Костов.