Фиорентина е по-близо от Аталанта до финала

Фиорентина се наложи над Аталанта с 1:0 в първия полуфинален двубой помежду им за Купата на Италия. Далечен удар на Роландо Мандрагора донесе минимален аванс на “виолетовите” преди реванша в Бергамо на 24 април.

Домакините бяха по-добрият отбор и създадоха доста положения пред вратата на Марко Карнезеки, но само силният изстрел на Мандрагора в 31-ата минута спря в мрежата.

Фиорентина стартира много мощно и само добрите намеси на Карнесеки попречиха на домакините да вземат ранна преднина. Вратарят на Аталанта отрази удари на Лукас Белтран и Николас Гонсалес, но логичното се случи в 31-ата минута. Тогава Мандрагора изстреля истински снаряд извън наказателното поле, топката срещна гредата и спря в мрежата.

Второто полувреме беше равностойно. Смените на Джан Пиеро Гасперини оживиха играта на Аталанта, но по-чистите положения отново бяха пред вратата на “бергамаските”. Нико Гонсалес шутира покрай гредата и още веднъж се размина с гола след удар с глава.

Митчъл Бакър имаше шанс да изравни, но малко не му достигна да преодолее Пиетро Терачано. Андреа Белоти също пропусна от добра позиция, а в края и Джанлука Скамака не успя да осигури по-изгоден резултат на Аталанта.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages