Киеза и Влахович доближиха Юве до финала за Купата на Италия

Ювентус спечели с 2:0 първия мач с Лацио от 1/2-финала за Купата на Италия. "Старата госпожа" взе реванш за загубата от "орлите" преди дни в първенството и направи първата крачка към класиране за финала в турнира. Торинци изковаха успеха си през второто полувреме с голове на Федерико Киеза в 50-ата и Душан Влахович в 64-тата минута. "Орлите" пък завършиха мача без да отправят точен удар, макар един изстрел на Луис Алберто да се отби от напречната греда.

Масимилиано Алегри бе избрал да започне мача с тежката артилерия в лицето на Душан Влахович и Федерико Киеза в атака. В средата на терена действаха Адриен Рабио, Уестън Маккени и Мануел Локатели, а на двете крила оперираха Филип Костич и Андреа Камбиазо.

Игор Тудор пък заложи на Чиро Имобиле на върха на атаката, който имаше подкрепата на Луис Алберто и Матия Дзакани от по-задни позиции. В халфовата линия пък си партнираха Матео Гендузи и Матиас Весино, а Фелипе Андерсон и Адам Марушич бяха в ролята на халф-бекове.

Мачът започна с натиск на домакините, които действаха на бързи обороти и опитваха атаки към вратата на съперника, макар и без да се стигне до някаква по-сериозна опасност.

В 11-ата минута съдията Давиде Маса отсъди дузпа за нарушение на Весино срещу Камбиазо в наказателното поле. Ситуацията обаче бе внимателно разгледана с ВАР и се видя, че защитникът на домакините първо е бил в засада при паса към него от Душан Влахович.

В 15-ата минута Данило се бе включил в предни позиции и стреля към вратата, но доста неточно.

Постепенно Лацио се окопити и изнесе играта в по-предни позиции. В 22-рата минута Фелипе Андерсон опита далечен изстрел, който обаче не застраши вратата на Матия Перин.

В 40-ата минута "орлите" бяха близо до гола. Луис Алберто стреля с глава и топката се отби от напречната греда.

Първият точен удар в мача пък бе отправен от Адриен Рабио в 45-ата минута, когато той отправи силен шут от дистанция, но в обсега на вратаря, който спокойно улови.

Още в началото на втората част Юве откри резултата. В 50-ата минута Камбиазо даде перфектен пас на скорост за Киеза, който надбяга прекия си пазач и реализира за 1:0.

По-добрата игра на домакините продължи и в 60-ата минута Мануел Локатели отпарви доста опасен далечен изстрел, който профуча до гредата.

В 64-тата минута резултатът бе удвоен. Уестън Маккени намери Душан Влахович в наказателното поле, той финтира защитник и със силен шут по земя отбеляза за 2:0.

В 69-ата минута Киеза нахлу на скорост в наказателното поле и бе спънат от Казале, но съдията отново не отсъди дузпа, тъй като защитникът на Лацио първо докосна топката.

При последвалия корнер "старата госпожа" бе близо до трети гол, но изстрел с глава на Федерико Гати мина на сантиметри до гредата.

В края Лацио опита хаотичен натиск, но атаките на гостите завършваха някъде около наказателното поле на "бианконерите".

В 91-вата минута пък Кенан Йълдъз показа самочувствие, като финтира защитник в отляво в пеналта и опита удар от малък ъгъл, но прати кълбото над вратата.

В крайна сметка Ювентус се поздрави с победата, записвайки добър турнирен резултат. Торинци ще имат солидна преднина преди реванша на "Олимпико", който ще се изиграе на 23 април.