Порто докосва финала за Купата на Португалия

Порто изостана от Спортинг (Лисабон) и Бенфика в битката за титлата в Португалия, но ще се опита да спаси сезона със спечелването на националната купа. "Драконите" са на крачка от финала в турнира, след като снощи надвиха с 1:0 Витория (Гимараеш) в първи мач от полуфиналите. Единственото попадение за гостите отбеляза Пепе Акино в 52-ата минута.

Втория влезе в двубоя на гърба на 4 поредни победи в първенството, докато Порто отстъпи на Ещорил в предишния си мач. До почивката съставът на Сержио Консейсао пропусна няколко положения, но взе преднина в 52-ата минута. Нико Гонсалес центрира, а Пепе Акино засече топката с глава и с дузпа късмет преодоля Бруно Варела.

Реваншът на "До Драгао" е на 17 април. Преди това двата тима ше се срещнат още този уикенд в двубой от първенството.

Първият финалист за Купата на Португалия е Спортинг, който елиминира драматично Бенфика с общ резултат 5:4.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!