Спортинг взе минимален аванс срещу Бенфика

Спортинг надви Бенфика с 2:1 в първи мач от полуфиналите за Купата на Португалия. "Зелено-белите" бяха по-добрият отбор на "Жозе Алваладе" и взеха преднина преди реванша в началото на април. Головете за тима на Рубен Аморим отбелязаха Педро Гонсалвеш и Виктор Гьокереш, а за Бенфика точен беше Фредрик Аурснес.

По-рано през сезона "орлите" направиха драматичен обрат срещу градския си съперник в първенството с два гола в добавеното време, но днес сценарият беше различен. Още в 9-ата минута Мортен Хюлманд центрира към Гонсалвеш, който стреля с глава и с помощта на десния страничен стълб топката се озова във вратата.

Вторият гол падна в 54-ата минута и негов автор стана Виктор Гьокереш. Шведският нападател се откъсна по десния фланг, излезе сам срещу Анатолий Трубих и технично го преодоля. От началото на сезона Гьокереш има 17 гола в Лига Португал, 6 в турнира за купата и 5 в Лига Европа.

Бенфика обаче не се предаде. В 68-ата минута Анхел Ди Мария намери непокрития Аурснес, който отблизо намали. Не след дълго самият Ди Мария прати топката във вратата на Спортинг, но голът му беше отменен заради засада. В последните минути съдията не зачете и попадение на Нуно Сантош от Спортинг.

В другия полуфинал съперници ще са Витория (Гимараеш) и Порто. "Драконите" стигнаха до тази фаза след победа с 2:1 над Санта Клара като гост. Мачът започна в сряда, но в средата на първото полувреме беше прекъснат заради наводнен терен. При доиграването домакините поведоха с гол на Рафаел Мартинш, но след почивката Еванилсон и Галено донесоха успеха на Порто.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!