Академик (Свищов) победи Дреновец след дузпи в Северозападния финал за купата на АФЛ

В Севлиево, Академик (Свищов) се наложи над едноименния тим на Дреновец със 7:6 след изпълнения на дузпи във финала на Северозападна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. 90-те минути минути завършиха 2:2. В тях, „студентите“ бяха по-дейни, повече атакуваха. Съперникът им прие това, но провеждаше опасни контраатаки. Андрей Цой откри за свищовския тим, след час игра. Димитър Николов чувствително наклони везните в полза на Академик с гол в 81-ата минута. Само за 120 секунди обаче, футболистите на Дреновец заличиха пасива с попадения на братята Радослав и Деян Захариеви в 83-а и 85-ата минута. При дузпите, изпълнителите на Академик бяха безгрешни. Филип Георгиев не успя да вкара за Дреновец. Така Академик (Свищов) ще представлява Северозападна България във финалния етап на турнира. Фратрия (Варна) е отбора на Североизтока. Тепърва ще бъдат излъчени най-добрите от Югозападна и Югоизточна България.