Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Локо (Мездра) отдалечи Академик (Свищов) от върха

Локомотив (Мездра) и Академик (Свищов) завършиха при нулево равенство в двубой от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Мачът беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Въпреки че двата отбора не успяха да стигнат до гол, положения не липсваха. Добри ситуации имаше и за тима от Мездра, и за "студентите", но липсваше завършващият удар и заслужено срещата завърши наравно.

19 Локо (Мездра) 0:0 Академик (Свищов)

Академик не успя да се доближи до лидера Локомотив (Горна Оряховица) и остава на 12 точки от върха, но и с мач по-малко. Локо (Мездра) пък е пети с актив от 33 т.

В четвъртата минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката пред собственото си наказателно поле, а от това се възползва Васил Калоянов, който подаде към Сергей Георгиев, но ударът на последния беше блокиран от противников играч.

Футболистите на Николай Христозов продължиха да атакуват, но на два пъти Иван Кирилов не се ориентира по най-добрия начин пред вратата на Академик и се размина с попадение.

В 26-ата минута Петър Петров се озова очи в очи с Христо Георгиев, но стражът на Локо (Мездра) прояви отличен рефлекс и се намеси. При добавката пък, от чиста позиция, Кристиян Иванов стреля високо над вратата

Към края на първото полувреме домакините отново създадоха напрежение в наказателното поле на тима от Свищов. Васил Калоянов стреля, а кълбото се отби в тялото на Ивайло Тодоров. При ситуацията останаха съмнения за игра с ръка, но главният съдия остана безмълвен.

В 50-ата минута изстрел на Даниел Гичев премина на сантиметри от десния страничен стълб. Само няколко секунди по-късно "студентите" като по чудо не откриха резултата. Кристиян Иванов взаимодейства добре с Андрей Цой, но неговият удар също не намери очертанията на вратата.

В 56-ата Мартин Ширтев проби в наказателното поле на Локо и стреля от малък ъгъл, но стражът на домакините се намеси подобаващо.

В 67-мата минута Сергей Георгиев засече с глава центриране от корнер, но Християн Стоянов реагира добре и изби в нов ъглов удар. При него Васил Калоянов се извиси над всички, но стреля над целта.

Две минути по-късно Кристиян Иванов отправи коварен изстрел, който предизвика намесата на Христо Георгиев.

Четвърт час преди края на редовното време Сергей Георгиев беше оставен непокрит в непосредствена близост до вратата, но се забави с овладяването на топката и последвалият му изстрел беше блокиран от играч в синьо.

В 85-ата минута Васил Калоянов се отчете с нов пропуск пред вратата на Академик. Секунди преди последния съдийски сигнал Сергей Георгиев можеше да се превърне в герой за своя тим, но отново Християн Стоянов се оказа последна пречка пред гола.

ЛОКО (МЕЗДРА) 0:0 АКАДЕМИК (СВИЩОВ)

Стартови състави:

ЛОКО (МЕЗДРА): 12. Христо Георгиев, 4. Васил Сапунджиев, 9. Васил Калоянов, 14. Деян Иванов, 18. Ивайло Бояджиев, 19. Николай Ганчев, 33. Кристиян Атанасов, 91. Кристиян Димитров, 3. Иван Кирилов, 94. Ваньо Иванов, 99. Сергей Георгиев

АКАДЕМИК (СВИЩОВ): 1. Християн Стоянов, 42. Петър Красимиров Петров, 23. Ивайло Тодоров, 3. Иван Ганев, 8. Калоян Митев, 18. Даниел Гичев, 10. Борислав Марков, 11. Андрей Цой, 17. Петър Димитров Петров, 19. Кристиян Иванов, 7. Димитър Николов