Брест и Лил не успяха да се победят

Отборите на Брест и Лил направиха 1:1 в един от най-интересните мачове от 26-ия кръг на френската Лига 1. Това бе и пряк сблъсък за челните места, като и двата тима имат амбицията да се класират за Шампионската лига. През първата част Ромен Дел Кастило от Брест пропусна добра възможност да открие резултата, малко по-късно и Едон Жегрова от Лил не успя да вкара от удобно положение. В 67-ата минута гостите от Лил излязоха напред. Анхел Гомес намери Джонатан Дейвид, който не успя да отправи много чист удар, но все пак имаше и късмет и топката влетя в долния ляв ъгъл - 0:1. Пет минути по-късно Джонатан Дейвид пропусна да убие интригата в мача. В 80-ата минута Мартин Сатриано от Брест беше на точното място, като направи добавка и изравни - 1:1.

Така Брест успя да запази мястото си на подгласник на Пари Сен Жермен, като изостава на 9 точки от шампиона. Лил измести тима на Ница от четвъртата позиция в класирането.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago