Рованпера и Кацута донесоха двойна победа на Тойота в Кения

Световният шампион Кале Рованпера донесе първа победа на Тойота в сезон 2024 в WRC в рали „Сафари”, като това беше втори успех на финландеца тук след завръщането на Кения в календара на световния шампионат. Втори завърши друг пилот на Тойота Такамото Кацута, за да подсили успеха на японската марка, която е спечелила четири поредни първи места от 2021 насам в Кения.

Трети завърши Адриен Фурмо (М-Спорт Форд), като за французина това е втори пореден подиум след третото му място на снега в Швеция.

Нювил удвои аванса си пред Еванс, въпреки трудното рали "Сафари"
Рованпера с шанс за първа победа този сезон

Рованпера излезе начело в петък сутринта и опази лидерството до финала, като днес също продължи да губи време, но си тръгва от Кения с 20 точки. Победител в „Супер неделята” е Ойт Танак, а пауърстейджът беше спечелен от Тиери Нювил с другата кола на Хюндай.

Състезанието се превърна в кошмар за пилотите на Хюндай, като най-тежко пострадаха Нювил и победителят от Швеция Есапека Лапи, които загубиха шансове за победата и имаха проблеми в повечето дни от надпреварата.

Първото място в WRC2 спечели Гас Грийнсмит (Шкода), а в топ 3 завършиха още двама пилоти с автомобили Фабия: Оливър Солберг и Кайетан Кайетанович.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!