Каква ще бъде развръзката в Премиър лийг - Гледайте "Контра"

Рованпера с шанс за първа победа този сезон

Световният шампион Кале Рованпера (Тойота) завърши на първо място съботния ден на рали „Сафари”, трети кръг от сезона в WRC. Това означава, че Кале ще спечели ралито и 18-те точки за първото място, ако успее да завърши успешно и неделните отсечки на надпреварата.

Втори и трети днес останаха съотборникът му Такамото Кацута и Адриен Фурмо (М-Спорт Форд).

Тойота окупира първите три места в рали “Сафари”

Рованпера днес контролира хода на състезанието, като не се опита да повтори серията си от 6 поредни етапни победи от петък, а зад него пилотите се редуваха да заемат втора и трета позиция, само за да изостанат след това.

Най-тежък беше ударът върху Тиери Нювил (Хюндай), който успя да се изкачи до второто място, но в началото на следобедните отсечки двигателят му започна да гасне в етапите, той загуби много време и се смъкна на петата позиция. Спукани гуми пък изчакваха и сваляха класирането Кацута и другия пилот на Тойота Елфин Еванс, който остана 4-и на финала на днешния ден, точно пред Нювил. Преди това рали двамата са начело в класирането, като Нювил води с 48 точки, а Еванс е втори с 43.

Днес Еванс спука общо 4 гуми, а Есапека Лапи, който вчера отпадна в петия етап заради повреда в скоростната кутия, блъсна зебра в първото минаване на „Спящия воин”, а при второто в колата му се забиха две птици, като парченце от челното стъкло влезе в едното око на финландеца.

Утре предстоят още 6 отсечки, като за класирането в неделя се раздават нови точки, както и се точкува отделно и класирането в пауър стейджа, с който ралито приключва.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!