Любомир Киров: Играхме твърде меко

Наставникът на Рилски спортист Любомир Киров изрази своето мнение след поражението от Балкан със 79:86 в двубой от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Балкан показа шампионския си манталитет и сложи край на серията на Рилски спортист в НБЛ

Балкан просто взе правилните решения, когато трябваше. Не си използвахме възможността, не си използвахме личните нарушения във важните моменти. Не трябва да правим някакви трагедии. Поздравявам отбора на Балкан. След 15 победи, една загуба нищо не е станало. Продължаваме да се борим. Чавдар беше болен и беше на тренировка и половина. Мислех да не го използвам, но се наложи. Здрав е и в следващия мач ще играе. Алекс Симеонов има потенциал, просто не трябва да започва толкова меко мача. Казах му да си играе неговата игра през второто полувреме и тогава той се появи. Ние обаче започнахме така меко и им позволихме да се разиграят. Всичко беше плод на нашата защита, бяхме много меки и накрая те изиграха една добра част, която им позволи да спечелят мача”, заяви Киров.