Balkan Grand Prix 6

Нов провал за Уругвай в контролите в Европа

Уругвай записа нов разочароващ резултат в контролите си на европейска земя преди Копа Америка 2024. Играчите на Марсело Биелса загубиха с 1:2 срещата с Кот д'Ивоар, играна на стадион "Феликс Болаер" в Ланс, Франция. Преди дни пък урусите не успяха да победят сборен отбор на баските, завършвайки 1:1 на "Сан Мамес" в Билбао.

Още от самото начало днешният мач тръгна зле за южноамериканците. Матиас Оливейра си отбеляза автогол в 9-ата минута и даде преднина на Кот д'Ивоар.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Уругвай все пак успя да изравни в 77-ата минута чрез Ведерико Виняс.

Радостта на урусите обаче бе кратка и в 84-тата минута Гела Дуе заби втори гол във вратата на Сантяго Меле за крайното 2:1 в полза на Кот д'Ивоар.