Ювентус се провали за трети пореден път, момчетата на Алегри с една победа в осем мача

Ювентус записа пореден провал в последно време и завърши само наравно 0:0 в домакинството си на Дженоа в мач от 29-ия кръг на Серия А. Това бе второ равенство между тези два съперника от началото на сезона. Играчите на “старата госпожа” изиграха поредния си не особено атрактивен двубой, в който те владееха инициативата, но на практика не демонстрираха острота и фантазия в атака, където изглеждаха прекалено предвидими. Възпитаниците на Масимилиано Алегри все пак показаха малко по-добро лице през втората част, когато нацелиха две греди, които в крайна сметка бяха и двете най-добри възможности за гол на отбора.

Първата добра възможност дойде на сметката на гостите в седмата минута, когато центриране от фал бе засечено от Матия Бани, но Войчех Шчесни се намеси много добре. Чехът трябваше да прави второ спасяване и минута по-късно от последвалия ъглов удар. Първият малко по-опасен изстрел за “старата госпожа” дойде чак в 27-ата минута, когато Федерико Гати пробва концентрацията на Хосеп Мартинес, но стражът показа, че следи случващото се на терена.

Именно полузащитникът бе замесен и в следващата по-интересна ситуация за домакините, когато след половин час игра той получи добър пас в наказателното поле, но защитник го блокира. Няколко минути по-късно Федерико Киеза нахлу в наказателното поле, но се строполи след съприкосновение с Джед Спенс и поиска дузпа, но съдията Антонио Гуида пренебрегна тези протести.

Футболистите на Юве стартираха на по-високи обороти втората част и още в самото начало Душан Влахович получи отлична топка в наказателното поле от Федерико Гати, но се забави и бе блокиран. “Бианконерите” бяха близо до опасна ситуация и от последвалия корнер, но в крайна сметка играч в жълто успя да изчисти. Постепенно играчите в черно и бяло овладяха топката и опитаха да наложат натиск, но така и не успяваха да изострят играта и да достигат до по-опасни положения. Наставникът Масимилиано Алегри направи три промени около 60-ата минута в опит да внесе повече свежест и нещо по-различно в действията на своите футболисти.

Това даде резултат сравнително бързо и именно един от тези появили се от пейката футболисти Самуел Айлинг-Джуниър нацели гредата с хубав удар от границата на наказателното поле само пет минути по-късно. Малко след това и Влахович стреля много опасно на сантиметри от левия стълб на Хосеп Мартинес. Сръбският нападател получи още една много добра възможност петнайсет минути преди края на редовното време, когато Камбиасо центрира отдясно, но кълбото дойде трудно за Влахович, който не успя да нацели рамката на вратата. Нова греда домакините нацелиха в последната минута на редовното време, когато друга резерва Мойс Кийн се вклини между централните бранители след взаимодействие с Душан Влахович, но десният стълб отново бе в помощ на стража на гостите. Съдията взе решение да отстрани сръбския нападател от игра в добавеното време, след като отсъди нарушение, а Влахович реагира много буйно и влезе в пререкания.

В крайна сметка малко след това бе свирен и края на двубоя, който пък ознаменува трети пореден двубой на Ювентус без победа. “Старата госпожа” има едва един успех в последните си осем срещи и вече се срина до третото място в класирането на Серия А, макар че с този резултат и спечелената точка все пак се изравни с втория Милан по-точки. Дженоа пък заема 12-ото място в подреждането с 34 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago