Сапата поведе Торино обратно към победите

Отборът на Торино записа успех с 2:0 при гостуването си на Удинезе в двубой от 29-ия кръг на Серия "А". По този начин “биковете” прекратиха негативната си поредица от четири мача без победа. Освен това те спечелиха за трети път в последните си четири срещи с този съперник, като имат и едно реми в тях.

Дуван Сапата беше замесен и в двата гола на Торино днес. Той се разписа с глава още в 10-ата минута, когато засече страхотно центриране на Мергим Войвода. В 53-тата минута пък Гвидас Гинейтис отне топката от съперниковия капитан Роберто Перейра пред наказателното поле и я подаде на Сапата, който я насочи към Никола Влашич, а хърватинът оформи крайния резултат с шут по земя.

Така Торино събра 41 точки и се настани на 10-ата позиция в класирането, където Удинезе е на 13-ото място с 27 пункта.

Снимки: Imago