Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Торино спря възхода на Наполи и открадна точка

Отборите на Наполи и Торино направиха равенство 1:1 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия “А”. Доамкините поведоха с гол на Хвича Кварацхелия (61'), а за гостите изравни Антонио Санабрия (64').

С изгубените две точки на “Диего Армандо Марадона” неаполитанците не успяха да се изравнят на шестото място със състава на Аталанта, докато съперниците им запазиха мястото си в горната половина на таблицата.

И двата гола паднаха след почивката, като бяха отбелязани непосредствено един след друг.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Първи удариха шампионите, като те вкараха час след началото. Кварацхелия комбинира с Марио Руи на границата на наказателното поле, като бранителят след това върна към нападателя, който вече бе в пеналтерията и последният засече, за да даде аванс на своите.

Радостта на домакините не продължи дълго и равенството бе възстановено само три минути по-късно. То падна след изпълнение на ъглов удар, като при центрирането в наказателното поле защитниците на Наполи демонстрираха ужасяваща некомпетентност относно уменията си да изчистят топката и тя след няколко рикушета се озова пред малкия пеналт, където се оказа резервата Антонио Санабрия, който вкара гол след акробатично изпълнение със задна ножица.

Равенството прекъсна серията от две последователни победи на италианските шампиони, а торинци въпреки положителния резултат задълбочиха вътрешната си криза, като нямат победа в шампионата на “ботуша” от 16-и февруари насам (петък).