Кьолн продължи да затъва, Лайпциг се изкачи в топ 4

Отботър на РБ Лайпциг продължи да поддържа интригата за участие в Шампионската лига, след като разгроми тима на Кьолн с 5:1 в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига. Головете за победата отбелязаха Чави Симонс (15'), Лоис Опенда (63', 67'), Амаду Айдара (70') и Юсуф Поулсен (82'), а за домакините почетното попадение отбеляза Саргис Адамян (18').

С успеха тимът от Лайпциг временно се изкачи в топ 4 преди отборът на Борусия (Дортмунд) да изиграе своя мач от кръга, докато съставът на Кьолн е дълбоко в зоната на изпадащите.

Събитията през първото полувреме по никакъв начин не подсказваха за предстоящия погром над домакините. Четвърт час след началото съперникът от Лайпциг поведе след груба грешка в отбрана, която позволи на Симонс да се озове очи в очи срещу вратаря и да открие. Само три минути по-късно "козлите" възстановиха равенството, като Адамян засече центриране от корнер.

След час игрово време започна и наказателната акция на гостите. Симонс отново демонстрира стабилност в противниковото наказателно поле и намери свой съотборник при малката пеналтерия, който от своя страна прати успоредно подаване към озовалия се сам на празна врата Опенда и за него нямаше никаква пречка да изведе съотборниците си отново напред в резултата. Само четири минути по-късно Опенда отново избухна, засичайки центриране, с което даде комфортен аванс на гостуващия тим.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Всичко стана ясно двайсетина минути преди края на редовното време, когато Амаду Айдара стреля от движение, като топката попадна в краката му отвъд наказателното поле и с топовен изстрел направи преднината на своите от три гола.

Десет минути по-късно падна и последното попадение за вечерта, когато Юсуф Поулсен получи остро центриране около точката за изпълнение на дузпа и засече, за да оформи крайния резултат.