Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Ботев (Ихтиман) продължава с успешната пролет

Отборът на Ботев (Ихтиман) победи тима на Септември (София) II  с 1:0 в двубой от 25-ия кръг на Югозападната Трета лига. Момчетата на Валери Свиленов имаха почти пълно превъзходство на терена, но реализираха само един гол, който беше дело на Григор Долапчиев, който се разписа от дузпа в 41-ата минута.

През първото полувреме Кристиан Андонов беше моторът в действията на Ботев като на няколко пъти не съумя да реализира, но беше постоянна заплаха за вратата на Септември. Григор Долапчиев също имаше една-две ситуации през първата част, но не съумя да завърши добре атаките. Все пак в 41-ата минута за нарушение срещу Андонов в наказателното поле домакините получиха дузпа, която Долапчиев превърна в гол, който е негов 12-ти през сезона.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През второто полувреме двата тима продължиха да играят атакуващо, но на няколко пъти вратарите Дерменджиев на Ботев и Андреев на Септември показаха класа и мачът завърши при резултат 1:0. Така Ботев вече е на 5-ото място с 39 точки, Септември II e на 12-ото място с 30.

Снимки: ФК Ботев - Ихтиман / FC Botev - Ihtiman// Facebook