Пиоли: Изиграхме мача така, както трябваше

Наставникът на Милан Стефано Пиоли изрази задоволство от домакинския успех с 1:0 над Емполи, макар и да отчете, че “росонерите” са били способни на победа с по-голям резултат.

Милан съхрани сили за реванша в Лига Европа с пестелив успех

“Изиграхме мача така, както трябваше. Направихме много добро първо полувреме, в което създадохме много положения, но вкарахме само един гол. Във втората част не бяхме толкова брилянтни, но се справихме добре с контрола на играта и допускането на малко положения за противника. Разбира се, че е жалко, че не успяхме да затворим мача рано. Ако бяхме удвоили преднината си, щяхме да страдаме по-малко. Работихме усърдно като отбор и стиснахме зъби, играйки и с футболисти, които бяха на терена и преди два дни. Това е много важна седмица за нашия сезон. Казах го на играчите ми преди началото на мача. Определено е позитивно, че започнахме седмицата с победа и добро представяне”, коментира той след двубоя.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Пиори събра 351 точки като треньор на Милан в Серия А, с което се нареди след Карло Анчелоти (557 т.) по този показател. “Преживявам нещо изключително тук, в Милан. Откакто съм на “Миланело”, аз дам всичко от себе си и получвам много от всички. Под много имам предвид и критики, но това е нормално. Мога да бъда само щастлив, но най-вече мотивиран това да продължи възможно най-дълго. Слуховете за бъдещето ми? Продължавам да чувам и да казвам, че клубът ми предоставя най-добрите условия за работа. Аз тренирам много качествен състав, който ми помага. Има твърде много приказки за бъдещето, а то е несигурно за всички, камо ли за наставника на голям отбор. Всички сме фокусирани върху настоящето и следващия двубой, който е от най-голямо значение”, добави специалистът.

Снимки: Imago