Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Брест се провали срещу Ланс и уби интригата в Лига 1

Отборът на Брест загуби с минималното 0:1 от тима на Ланс в гостуването си от 25-ия кръг на френската Лига 1. С поражението в известен смисъл възпитаниците на Ерик Рой окончателно убиха интригата за титлата, тъй като останаха на цели девет точки от лидера Пари Сен Жермен, който на всичкото отгоре все е с мач по-малко. Вицешампионите от своя страна успяха да се наместят в местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон преди Лил да изиграе своя двубой от кръга.

Иначе единственият гол в мача падна в 32-рата минута. Рубен Агилар успя да отиграе хладнокръвно положението след като негов съотборник разтресе десния страничен стълб след удар с глава и при добавката защитникът на “жълто-червените” не сбърка.

Гостите стигнаха до една от малкото си чисти ситуации през втората част, когато на Брис Самба му се наложи да спасява изключително силния удар на нападателя Стив Мюние.

Четвърт час преди края играчите на Брест отново можеха да изравнят, но резервата Мартин Сатриано стреля в гредата, а при добавката на Брадли Локо на пътя на топката застана бранител на гостите, от който коженото кълбо рикошира в ъглов удар.

Пет минути по-късно футболистите на Брест отново създадоха опасност пред противниковата врата, като този път след дълги и динамични разигравания най-накрая центриране стигна до Сатриано, който нанесе удар с глава, но Брис Самба опази вратата си от сигурен гол.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така домакините се поздравиха с победата и вече дори се намират на само четири точки от днешния си съперник, което означава, че ако до края на сезона поддържат добрата си форма, биха могли да повторят историческия успех от миналата кампания, когато завоюваха сребърните медали.

Снимки: Imago