Balkan Grand Prix 6

Голов екшън в Пловдив! Левски (Карлово) удари дубъла на Ботев

Левски (Карлово) победи втория отбор на Ботев с 5:3 в Пловдив. Срещата е от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините излязоха без няколко основни футболисти. Луд мач, който можеше да завърши и с радост за младия им тим. Аванс му даде Мирослав Георгиев с попадение в 5-ата минута. Десетина по-късно, Иво Казаков удвои. Венцислав Богданов върна интригата в 22-ата минута – 2:1.

Само след 120 секунди обаче Костадин Павлов реализира трето попадение за пловдивчани. Карловският тим върна всичко на изходна позиция за няколко минути в края на полувремето с головете на Ивелин Илиев и Пламен Колев. „Канарчетата“ започнаха устремно втората част. Пропиляха две възможности да поведат. В 57-ата минута пък Емил Найденов не вкара и дузпа. Това обаче направи Ивелин Илиев в 65-ата минута за 3:4. Михаил Лалев реализира петия гол, 180 секунди преди края.