Фенербахче посяга към 1/4-финалите след класика в Белгия

Фенербахче направи сериозна крачка към класирането си за 1/4-финалите в Лигата на конференциите. Турският гранд спечели с 3:0 гостуването си на Роял Юнион в Белгия в първия сблъсък между двата тима и така ще има повече от солидна преднина преди реванша на свой терен.

Гостите поведоха в резултата в 20-ата минута. Тогава при едно центриране от фаул Чаглар Союнджу свали топката към Миши Батшуай, който отблизо отбеляза за 0:1.

Вторият гол за турците падна в 84-тата минута след брилянтна контраатака. Един Джеко изведе на скорост Джейдън Остерволде, който останал очи в очи с вратаря прати топката в мрежата за 0:2.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В добавеното време "фенерите" направиха победата си класическа. Те получиха дузпа за игра с ръка на футболист на съперника в пеналта, а Душан Тадич бе точен от бялата точка за крайното 0:3.

Така Фенербахче вече докосва следващата фаза на турнира, докато Роял Юнион е поставен до стената и ще трябва да направи истинско чудо в Истанбул, ако иска да продължи участието си в тази надпревара.