Мнението на феновете: Винисиус заслужаваше червен картон

Не само голяма част от журналистите и съдийските анализатори в Испания, но също така и повечето местни фенове са на мнение, че звездата на Реал Мадрид Винисиус Жуниор е трябвало да бъде изгонен от Давиде Маса при снощното реми 1:1 с РБ Лайпциг.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 54-тата минута бразилецът посегна с двете си ръце към врата на противниковия капитан Вили Орбан и изблъска защитника, заради което получи само жълт картон. В 65-ата минута именно крилото отбеляза попадението за домакините от Мадрид, което се оказа ключово за общия резултат 2:1, с който “лос бланкос” продължиха към четвъртфиналите в Шампионска лига.

Реал Мадрид показа, че е уязвим, но отново оцеля

Както от “Марка”, така и от “Мундо Депортиво” се допитаха до своите онлайн читатели за това дали Винисиус е трябвало да бъде изгонен от Маса. 79% от над 42 хиляди участници в анкетата на мадридското издание отговарят с “да”, а само 21% с “не”.  Резултатите от отговорилите на допитването на каталунския вестник, повече от 12 хиляди човека, са още по-убедителни: 93,1% са “за” червен картон, а само 6,9% са “против”.

Полемика в Испания: трябваше ли Винисиус да бъде изгонен?

От “Мундо Депортиво” организираха още една анкета покрай снощния мач. В нея се пита дали читателите са съгласни с изказването на бившия нападател на Реал Мадрид Предраг Миятович, че поведението на Винисиус е недостойно за бялата фланелка и че той трябва да се научи как да владее емоциите си. Тук 97,89% от над 4600 човека са съгласни с черногореца, а само 2,11% са на различно мнение от него.

Снимки: Imago