Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Костов каза какво занижава качеството на играта на Левски и обяви: Имаме стратегия за лятото

Наставникът на Левски Николай Костов каза след победата с 1:0 над Хебър в Пазарджик, че някои от футболистите му все още не са добре адаптирани, което занижава качеството на играта.

Фамозен гол донесе трите точки за Левски в Пазарджик

“Мачът протече точно така, както очаквахме. Първото полувреме имахме добър контрол въпреки неудобството на терена. През второто играта се изравни. Подведохме се по противника, който започна да играе с дълги топки, полузащитниците ни се измориха. Спечелихме благодарение на този красив гол на Лима.

Развиваме нов отбор и не са добре адаптирани някои от футболистите към това, което тренираме. Това занижава качеството на играта.

През първото полувреме нашите атаки бяха основно през левия фланг. Лима бе по-изолиран. Той е добър играч, добре му тръгнаха нещата. Скоростен играч и би трябвало да се адаптира по-добре към нашите терени и условия, да бъде добър заместник на играчите, които ни напуснаха.

Беше ни абсолютно важна тази победа за самочувствието и да трупаме точки.

Приключихме с привличането на нови футболисти. Имаме стратегия как да постъпим през лятото”, каза Костов.

“Не искам да мисля как отсъствието на Колев как може да повлияе на тяхната игра. Той е добър футболист и неслучайно е голмайстор. Публиката на “Герена” ни дава енергия и вярвам, че ще победим Крумовград заедно”, допълни треньорът на “сините” по повод следващия двубой срещу намиращия се във великолепна форма тим на Крумовград.

Снимки: Борислав Трошев