Фамозен гол донесе трите точки за Левски в Пазарджик

Левски надви отбора на Хебър с 1:0 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик бе ръководена от Драгомир Драганов. Гол на Ангел Бастунов (58) беше отменен след намесата на ВАР, а Фабио Лима (74) донесе трите точки за сините с фантастично изпълнение от далечна дистанция. Стадионът в Пазарджик бе препълнен и феновете създадоха страхотна атмосфера. Двубоят беше гледан на живо от мажоритарния собственик на Левски Наско Сираков и спортния директор Даниел Боримиров.

Двата тима влязоха в мача в добро настроение в последно време, като домакините в последния си шампионатен мач победиха като гост Локомотив (Пловдив), а през седмицата достигнаха историческо класиране на полуфинал за Купата на България след успех над Пирин (Благоевград). Гостите от своя страна започнаха пролетния дял с две победи - над Пирин и разгром над Арда.

26 Хебър (Пазарджик) 0:1 Левски

В 3-ата минута опит на Карлос Охене за шут от дъгата на наказателното поле завърши в аут. В 14-ата минута Левски стигна до отлична възможност за гол. Марин Петков проби по десния фланг, стигна почти до аутлинията, след което видя свободния Патрик-Габриел Галчев в наказателното поле. Петков сви топката към него, но ударът на бека не беше точен и прелетя над горната греда.

В 21-вата минута Джавад Ел Джемили се разходи пред наказателното поле и чукна топката към Мартин Петков вляво. Той не се поколеба и шутира от движение, като ударът му премина встрани от вратата. Пет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля неточно, но Рикардиньо протегна крак и можеше този опит на защитника да се превърне в асистенция. Бразилецът обаче не успя да играе с топката.

Левски продължи с по-активните си действия е предни позиции, но все така неточни. Удар на Фабио Лима с левия крак от далечна дистанция излезе в аут. В 39-ата минута Ван Дер Каап изстреля истински снаряд от около 30 метра. Топката беше насочена точно под горната греда, но стражът Дебърлиев внимаваше и изби в корнер.

В 40-ата минута Ел Джемили центрира за Рикардиньо, но нападателят беше изпреварен от стража Дебърлиев. След по-активни действия на домакините в началото на второто полувреме, Левски създаде добра възможност за гол. Ел Джемили подаде към Марин Петков, който стреля от движение, но Дебърлиев се намеси.

Хебър стигна до гол във вратата на Левски в 58-ата минута. Йохан Н'зи действа технично и изведе появилия се на терена броени секунди преди това Атанас Кабов. Той проби отдясно и извади топката към свободния Бастунов. Халфът стреля и опъна мрежата на Пламен Андреев. Малко след това ВАР се задейства и отмени попадението заради засада на Кабов в момента на подаването от Йохан Н'зи. Рамото на крилото на Хебър бе с много малко в положение на засада, но достатъчно съдиите да отменят гола.

В 74-ата минута Фабио Лима реализира фантастичен гол. Бразилецът получи от Мислович и от над 20 метра изстреля снаряд. Топката влетя във вратата на Дебърлиев, отбивайки се в напречната греда за 1:0.

До края на срещата силите на домакините не стигнаха за изравнително попадение и Левски удържа преднината си.

ХЕБЪР - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Фабио Лима (74)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев, 84. Стилиян Тисовски, 13. Архан Исуф, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов;

Старши треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Килиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Де Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков;

Старши треньор: Николай Костов

Снимки: Startphoto