Дубълът на Етър удари Вихър

Вторият отбор на Етър победи Вихър (Славяново) с 3:1 във Велико Търново. Срещата е от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана интересен двубой, в който съперниците си поделиха надмощието в по едно полувреме. Селекцията на Стефан Ангелов започна силно и Росен Върбишки оползотвори предимството с гол, десетина минути след първия съдийски сигнал. След още толкова време вече имаше още четири отлични възможности за домакините да вкарат, но ги пропиляха. Постепенно съперника изравни играта. Четвърт час след почивката Радостиан Димитров удвои аванса на Етър. Скоро обаче Митко Русанов върна интригата – 2:1.

Славяновският тим натисна и пренесе играта в половината на противника. Създаде няколко отлични възможности пред отсрещната врата, но не се добра поне до изравняване. Димитров постави точка на спора с гол в 79-ата минута. В 86-ата пък Димитър Колев удари с лакът в лицето Тони Паликрушев от Вихър. Константин Генков пък удари Колев и двамата провинили се получиха червени картони.