Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Борусия (Дортмунд) си върна самочувствието след успех в Берлин

Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 като гост Унион (Берлин) в мач от 24-тия кръг от Бундеслигата. Карим Адейеми откри за “жълто-черните” в 41-вата минута, а Ян Маатсен, който дойде под наем от Челси през зимата, затвърди победата с първия си гол за тима в 90-ата минута.

По този начин тимът на Един Терзич си върна самочувствието след двата поредни мача без победа и остава на 4-тото място, с точка повече от РБ Лайпциг. Унион (Берлин) пък записа първо поражение от четири мача насам, като “железните” остават на 14-а позиция, на 8 точки от опасната зона.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Първата добра ситуация бе за домакините, като в 6-ата минута Люка Тусар стреля опасно, но топката мина на сантиметри от гредата на стража Александър Майер. Борусия (Дортмунд) пък имаше добра ситуация в 35-ата минута, когато Нико Шлотербек стреля опасно, но Фредерик Рьонов успя да избие. Шест минути по-късно “жълто-черните” успяха да открият резултата. Карим Адейеми получи топката в наказателното поле на домакините от Никлас Фюлкруг и със страхотен удар с левия крак и с помощта на горната греда направи 0:1 за Дортмунд. Това бе и последната интересна ситуация през първото полувреме.

През втората част Унион опита да изравни, като в 56-ата минута Кевин Фоланд имаше добра възможност, като стреля опасно, но Майер успя да избие. Седем минути по-късно Диого Лейте пък пробва далечен шут, но той мина далеч над вратата на Дортмунд. В 64-тата минута пък Рьонов трябваше да се намесва след изстрел от разстояние на Юлиан Брант. В крайна сметка интригата приключи в последната минута на редовното време, когато взетият под наем от Челси Ян Маатсен отбеляза първия си гол с екипа на Борусия (Дортмунд). Младият нидерландец отне топката от Йосип Юранович и с лекота реализира за 0:2, останал очи в очи с Рьонов, с което на практика и реши всичко в мача.

Снимки: Imago