НСА се добра до трите точки с гол в последната минута

Отборът на НСА постигна изключително труден успех с 2:1 над Пълдин в мач от 14-ия кръг на женското футболно първенство. Попаденията реализираха Полина Ръсина (23-дузпа), Мариела Петрова (62) и Александра Маринова (89-автогол).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Джесика Котс проби и центрира по земя към Полина Русина. Тя много добре задържа топката в наказателното поле и стреля по земя, но Дарена Радева се намеси майсторски.

22 НСА 2:1 Пълдин

В 12-ата минута отново Полина Ръсина бе близо до първия гол. Тя отправи удар от близка дистанция, но кълбото се отби в страничната греда.

В 23-ата минута логичното се случи, когато Полина Русина спечели дузпа, която реализира без проблеми, за да даде преднина на НСА.

В последните секунди на първата част Божидара Иванова направи огромен пропуск. Футболистката получи пас в наказателното поле, но от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата.

В 54-ата минута невероятните пропуски на домакините продължиха. За пореден път Полина Ръсина не вкара топката в мрежата. Ивелина Павлова проби отдясно и центрира по земя към Ръсина, която от 2-3 метра не успя да прати топката в празната врата.

В 62-ата минута Виктория Димова направи огромна грешка, от която се възползва Мариела Петрова. Футболистката на Пълдин прати кълбото в мрежата, за да шокира НСА.

В 89-ата минута Силвия Кефалова направи мощен пробив по десния фланг и центрира, където Александра Маринова се опита да избие топката, която обаче попадна в мрежата, за да може отборът на НСА да се поздрави с пореден успех.

НСА - ПЪЛДИН 2:1

1:0 Полина Ръсина (23-дузпа)
1:1 Мариела Петрова (62)
2:1 Александра Маринова (89-автогол)

Стартови състави:

НСА: 1. Виктория Димова, 2. Силвия Кефалова, 3. Бианка Демирова, 4. Ванеса Иванова, 14. Анита Чурусинова, 13. Божидара Иванова, 11. Рона Михайлова, 18. Ивелина Павлова, 7. Преслава Йорданова, 8. Полина Ръсина, 9. Джесика Котс

Пълдин: 1. Дарена Радева, 16. Александра Маринова, 3. Йорданка Парнарова, 77. Мариела Петрова, 20. Цветелина Славчева, 14. Теодора Параскевова, 13. Теодора Митева, 15. Никол Мицковска, 9. Никол Диманова, 88. Пламена Пенчева, 10. Кристияна Димитрова

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Владимир Иванов