Имаше ли дузпа за Аталанта срещу Милан снощи?

Съдийството на Даниеле Орсато на мача снощи между Милан и Аталанта предизвика сериозни дискусии на Апенините, като мненията бяха противоречиви. Най-дискусионните ситуации бяха претенциите на Милан за дузпа за игра с ръка на Емил Холм, както и най-вече свиреният няколко минути по-късно 11-метров наказателен удар в полза на бергамаските за опасна игра на Оливие Жиру именно срещу шведския бранител на гостите.

В 36-ата минута Рафа Леао опита центриране, като топката се удари в ръкава на Холм. Орсато не видя нередност и не бе извикан от ВАР да прегледа ситуацията, а и в интерес на истината и играчите на Милан нямаха бурни претенции.

Не така беше обаче с отсъдената дузпа за Аталанта няколко минути по-късно. След изпълнение на корнер Жиру протегна крак, за да изчисти топката и закачи навеждащия се Холм, който се хвана за лицето и падна. Орсато първоначално не отсъди нищо, но впоследствие бе извикан от рефера на ВАР Масимилиано Ирати. След като прегледа ситуацията, главният съдия промени решението си и отсъди дузпа за гостите, която бе превърната в гол от Тюн Копмайнерс за 1:1.

Леао се отпуши в Серия “А”, но Аталанта отново се оказа препъникамък за Милан

Наставникът на Милан Стефано Пиоли реагира бурно, още когато Орсато бе извикан от ВАР, за което получи и официално предупреждение. След мача специалистът отново изказа мнението си, че дузпа за Аталанта не е имало. Медиите в Италия също останаха разделени, като според бившия елитен италиански съдия Джанпаоло Калварезе, който коментира реферите в "Тутоспорт", дузпата е пресилена. Подобно мнение изказва и "Гадзета дело Спорт", докато според "Кориере дело Спорт" отсъждането на Орсато е било правилно.

Снимки: Gettyimages