Леао се отпуши в Серия “А”, но Аталанта отново се оказа препъникамък за Милан

Отборите на Милан и Аталанта завършиха наравно 1:1 на “Джузепе Меаца” в местното дерби от 26-ия кръг на Серия "А". Рафаел Леао се разписа за домакините, а Тюн Копмайнерс беше точен от дузпа за гостите. Така “росонерите” ще останат без победа над този противник през тази кампания, след като “бергамаските” ги победиха с 3:2 като домакини през първия полусезон, а след това и с 2:1 за Купата на Италия на “Сан Сиро”. Миланският гранд прекъсна серията на “нерадзурите” от пет шампионатни победи, но самият той е в поредица от три мача без успех във всички турнири.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Стефано Пиоли направи четири промени в стартовия си състав след загубата с 2:3 от Рен в Лига Европа. В центъра на защитата Малик Тиау замени Симон Кяер, а в средата на терена Ясин Адли беше предпочетен пред Исмаел Бенасер. Оливие Жиру се завърна на върха на атаката вместо Лука Йович, а зад централния нападател този път действаше Лофтъс-Чийк за сметка на Юнус Муса.

Мачът започна фантастично за "росонерите", които поведоха в резултата още в третата минута. Тогава Леао се справи с Емил Холм и Джорджо Скалвини, след което се разписа с невероятен шут от трудна позиция. По този начин португалецът прекъсна петмесечната си голова суша в италианския елит, като също така отбеляза най-ранното попадение на Милан през този сезон.

В 8-ата минута капитанът Тео Ернандес стреля след корнер, но ударът му се оказа разочароващ. Пет минути по-късно гостите изтърваха три положения за една атака. Първо изстрел на Мартен де Роон беше блокиран от Матео Габия, след което Майк Менян отрази удар на Холм, а накрая шутът на Де Кетеларе излезе в аут. В 16-ата минута белгиецът нанесе изстрел с глава, който обаче беше спасен от вратаря. Две минути по-късно Берат Джимсити опита удар с пета, който се оказа несполучлив. В 20-ата минута Лофтъс-Чийк не намери целта с удар с глава. Последва продължителен натиск за “росонерите”, но без сериозни голови възможности.

Така се стигна до 36-ата минута, когато домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Холм, но до подобно съдийско решение не се стигна. Само две минути по-късно обаче гостите също имаха претенции за дузпа заради опасна игра на Оливие Жиру именно срещу Холм. Даниеле Орсато беше повикан да прегледа ситуацията с ВАР и главният съдия реши да посочи бялата точка, откъдето Копмайнерс изравни резултата. Това беше пета отсъдена дузпа за росонерите в последните им седем мача във всички турнири. Малко преди почивката Жиру се опита да върне аванса на своя тим, но стреля неточно с глава.

Първият удар за втората част дойде в 59-ата минута, когато Марко Карнезеки спаси изпълнението по земя на Лофтъс-Чийк. Само две минути по-късно вратарят се справи и с опасен удар на резервата Давиде Калабрия. В 69-ата минута Кристиан Пулишич се размина с попадение, след като със своя удар той преодоля Карнезеки, но топката мина встрани от вратата. В 77-ата минута стражът не позволи на Лофтъс-Чийк да се разпише. В 81-вата минута Карнезеки изби удар на Леао, а добавката на Жиру беше блокирана от защитник пред голлинията. В оставащото време домакините не успяха да стигнат до победно попадение.

Така Милан събра 53 точки и е трети в класирането, където Аталанта е на петата позиция с 46 пункта преди отложения си мач с Интер в сряда.

МИЛАН - АТАЛАНТА 1:1