Алегри разкритикува защитата на Ювентус

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри се изказа критично относно защитата на тима след днешната домакинска победа с 3:2 над Фрозиноне. Той се надява “бианконерите” да се върнат към играта си в отбрана от първата част на сезона, когато отборът получаваше по-малко попадения.

Гол секунди преди края отново измъкна Ювентус срещу Фрозинoне и ги върна на победния път

“Трябва да се върнем към това да се защитаваме по различен начин. Допуснахме шест гола през първото полувреме в последните ни седем мача. Днес им беше твърде лесно да вкарат. При втория им гол Адриен Рабио беше контузен, така че трябваше да бъдем достатъчно умни, за да спрем играта. Не се бранихме добре през първото полувреме. Имаше твърде големи пространства помежду ни. Те пък ни пресираха високо, така че ни беше трудно. Бяхме по-агресивни през втората част, а те се оттеглиха малко, но мачовете продължават 90 минути, така че, когато съперниците ни са на същото физическо ниво, трябва да сме достатъчно силни физически и да избегнем допускането на попадения.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Необходимо е да работим усърдно и да се върнем към това, с което сме свикнали. Ще се опитаме да преобърнем сигуацята. Това са три важни точки в борбата за топ 4. Контузиите на Адриен Рабио и Уестън Маккени? Имаме и други футболисти. Рабио и Маккени са важни за нас. Ще видим кога ще се възстановят, но със сигурност ще излезем с подходящия състав за добро представяне в Неапол след седмица. Душан Влахович се справя добре. Преди известно време беше раздразнителен и тревожен по отношение на головете. Сега обаче е много по-балансиран и винаги е въвлечен в играта, което е от значение. Нямам проблеми с Федерико Киеза. Напоследък той не тренира редовно, така че трябва да си възвърне формата. Той беше на разположение на тима на терена, така че е нужно да остане спокоен, защото е важен играч за нас и ще докаже през втората част от кампанията.

Дали ще остана за следващия сезон? Щастлив съм, защото работим добре заедно с клуба. Имаме едни и същи възгледи за всичко, но сега трябва да мислим за настоящето. Имам договор до 2025-а и на практика съм в Ювентус от 10 години. Горд съм с това. Работя за клуба, собствениците и отбора с любов, страст и отдаденост. Емоционално съм обвързан с Ювентус, като не знам дали е нещо добро, или лошо. Тръгнали сме по определен път. Първоначално с Аниели и Керубини, а сега и с Джунтоли, Мана и Сканавино. Имаме общи цели, но трябва да мисля за настоящето и завръщането ни в Шампионската лига, което е важна финансова цел за клуба, който ще обмисли плановете си за бъдещето”, коментира Алегри след двубоя.