Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Аутсайдерът в Ла Лига препъна Атлетико

Атлетико Мадрид не успя да победи най-слабия отбор в Ла Лига - Алмерия. Срещата на "Медитеранео" завърши 2:2, като "лос колчонерос" на два пъти повеждаха с попадения на Анхел Кореа (2') и Родриго де Пол (57'), но домакините, които са единственият тим в топ 5 първенствата на Европа без победа, се пребориха за точката. И двата гола за андалусийци отбеляза младокът Лука Ромеро.

Атлетико е с актив от 52 точки и заема четвърто място в класирането, но утре може да бъде застигнат от Атлетик Билбао, който гостува на Бетис. След няколко дни съставът на Диего Симеоне ще се изправи именно срещу баските в реванш от полуфиналите за Купата на краля, след като загуби първата среща у дома с 0:1.

Симеоне направи шест промени в състава в сравнение с първия осминафинален двубой в Шампионската лига срещу Интер, загубен с 0:1. В отсъствието на контузения Антоан Гризман в предни позиции си партнираха Мемфис Депай и Анхел Кореа. Аржентинецът изведе "дюшекчиите" напред още във 2-ата минута. До попадението се стигна след пробив и центриране на Рейнилдо Мандава, а Кореа изпревари централните бранители на Алмерия, за да засече топката във вратата.

След попадението футболистите на Атлетико имаха още няколко добри възможности, но те бяха пропуснати от Депай, Самуел Лино и Пабло Бариос. В 28-ата минута далечен удар на Ромеро завари неподготвен Ян Облак - 1:1. Младият халф, който за Алмерия под наем от Милан, не беше спрян пред наказателното поле и със силен изстрел изравни.

До почивката домакините продължиха да играят смело, макар че Атлетико имаше инициативата и повече атакуваше. Симеоне не се поколеба да направи двойна смяна на полувремето и пусна Маркос Йоренте и Родриго Рикелме вместо Коке и Лино. В 48-ата минута Депай шутира от статично положение, но топката премина малко над напречната греда. Йоренте също пропусна да върне аванса на мадридчани.

В 57-ата минута Родриго де Пол напредна през центъра и стреля, а топката рикошира леко в противников бранител, преди да спре в мрежата. Атлетико можеше да реши всичко в своя полза малко по-късно, когато след удар на Рикелме и нов рикошет кълбото срещна напречната греда. В ответната атака Ромеро получи пас от Виера и с външен фалц простреля Облак за 2:2.

При този резултат в игра за гостите се появиха Алваро Мората, Саул Нигес и Аксел Витсел. Мората можеше да донесе трите точки, но в добавеното време не се възползва от хаоса в защитата на Алмерия и от чиста позиция стреля над вратата. В последните секунди имаше положение и пред домакините, но Облак не позволи да сестигне до още по-голяма изненада.

С едва 9 точки Алмерия е сигурен изпадащ, но през сезона вече направи равенства с някои от водещите отбори, сред които Жирона и Атлетик Билбао.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!