Баная пред Мартин на тестовете в Катар

Световният шампион Франческо Баная (Дукати) беше най-бърз в първия ден от тестовете в Катар, където след две седмици ще стартира новият сезон в MotoGP. Баная постигна 1:52.040 минути в най-бързата си обиколка, което го остави само на 0,4 секунди от абсолютния рекорд на трасето. Пеко записа 51 обиколки, а втори остана големият му съперник за титлата през миналата година Хорхе Мартин (Прамак Дукати), който също кара новия мотоциклет на италианците – GP24.

Сутринта заради неподходящите условия много малко пилоти излязоха на трасето, но сред тях беше дебютантът Педро Акоста (Тех3 ГасГас), който оглави класирането в първите часове. Първата най-бърза обиколка на Акоста беше за над 1:58 минути, което е демонстрация колко много подобриха постиженията си пилотите в хода на деня.

Баная с унищожително темпо в последния ден на теста в Малайзия

Днес на пистата се завърна Раул Фернандес (Тракхаус Априлия), който падна тежко на „Сепанг”, но тази сутрин лекарите му разрешиха отново да кара.

Тракхаус връща Давиде Бривио в MotoGP

Баная оглави класирането в края на шестия час от тестовия ден и до края на сесията никой не успя да го измести от първото място, а Мартин завърши на 0,220 секунди след 58 обиколки. Трети остана Алейш Еспаргаро с Априлия, следван от Брад Биндър (КТМ), който завърши на 0,269 секунди от първото място.